Rozhovor s Ivanom Křížkom

Ivan Křížek, spoluzakladateľ PKE Mystery a momentálne jeden z troch manažérov tímu, odohral štyri sezóny za Inter Bratislava a od roku 2014 sa aktívne venoval malému futbalu na poste brankára. Za športovú kariéru absolvoval všetky výkonnostné ligy v malom futbale. Istú dobu pôsobil aj ako asistent trénera žiakov vo futbalovom klube FK BCT. Momentálne pracuje ako bookmaker v stávkovej spoločnosti Niké. Po polroku oddychu opäť chytá v bráne.

Povedali by ste nám niečo bližšie o histórii klubu PKE Mystery MFC?
Projekt Mystery MFC vznikol na začiatku januára v roku 2016, keď som sa spolu s Martinom Panákom rozhodol po odchode z tímu, kde sme obaja pôsobili, založiť niečo vlastné s jasnou víziou a plánmi do budúcnosti. Fungovali sme na začiatku v skromných podmienkach, no s hráčmi, ktorí do toho dávali svoje srdce a bojovali za značku Mystery. Po druhej neúspešnej sezóne sme mužstvo posilnili a počas ročníka nás oslovil šéf futsalového tímu Pressburg Kinex Energia Jozef Kunštár na spoluprácu. Dohodli sme sa a vďaka novým partnerom sme zmenili názov na PKE Mystery. Momentálne pôsobíme v dvoch ligách malého futbalu a dokonca aj vo futsale.

Aké máte za sebou úspechy?
Postúpili sme z 3.TOP ligy, vyhrali sme Red Devils Cup, skončili sme na druhom mieste v Pohári TOP ligy, vďaka čomu sme sa dostali na Majstrovstvá Slovenska. Tam sme vyhrali skupinu a vypadli až vo vyraďovačke.

Čo plánujete do budúcnosti?
Do budúcnosti chceme klub PKE Mystery dostať medzi najlepšie tímy nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku. Radi by sme boli, keby táto značka bola silná, či už v malom futbale alebo vo futsale.

Vychovávate si aj nejakú mladú generáciu hráčov?
Áno, dovolím si povedať, že máme veľmi mladý tím, niektorí nedosiahli ani 18 rokov a do budúcnosti máme v pláne založiť aj PKE Mystery Juniors, kde by dostávali prednosť hlavne mladí chlapci, ktorí sa chcú venovať tomuto športu.

Čo odporúčate Vašim športovcom v rámci regenerácie?
Čo sa týka regenerácie, tá je pre nielen našich chlapcov veľmi dôležitá. Keďže okrem malého futbalu a futsalu hrajú aj veľký futbal, je to pre ich telo obrovská záťaž. Futbalové kluby v nižších súťažiach na regeneráciu nemajú finančné prostriedky alebo jednoducho to neriešia. Keďže aktívna regenerácia je veľakrát nemožná, pretože chlapci mávajú tréningy, zápasy a zamestnanie, chceme v PKE Mystery riešiť v blízkej budúcnosti spoluprácu práve s Ambiom, kde by si dávali telo do poriadku a trochu oddýchli. Bez regenerácie je nemožné čakať od nich 100-percentné výkony.


 
Prečo by ste chceli nadviazať spoluprácu práve s Ambiom?
Z niekoľkých dôvodov. Prvý z nich je, že na toto zariadenie sú samé pozitívne referencie či už od bežných ľudí, alebo špičkových športovcov, ktorí ho navštevujú. Druhým dôvodom je, že za svoj krátky čas pôsobenia pomohli mnohým ľuďom. Jedným z nich bol napríklad aj môj otec, ktorý si cvičenie chrbta, či masáže pochvaľuje dodnes. A čo sa mne osobne najviac páči je, že tím terapeutov v tomto zariadení sa neustále vzdeláva. Sú promptní a vždy ochotní pomôcť v ich krásnych priestoroch. Sám som sa o tom presvedčil, keď som navštívil Ambio pred jedným turnajom a cítil som sa tam naozaj príjemne.