Prístrojová lymfodrenáž

Lymfodrenáž je procedúra, ktorú má AMBIO Rehabilitačné centrum v Bratislave vo svojej ponuke. Táto terapia zabezpečuje navrátenie lymfatického systému do kondície a zvýšenie jeho výkonnosti. Lymfodrenáž je metóda, ktorá pomáha udržiavať a vytvárať vyvážený stav lymfatického systému. Založená je na prerušovanej kompresii končatín a vytváraní tlakovej vlny. Metóda tejto masáže je vďaka prístroju takmer zhodná s manuálnou lymfodrenážou. Prácu terapeuta supluje prístroj so špeciálnymi návlekmi na končatiny a brucho, ktoré majú systém komôr naplňujúcich sa vzduchom a zabezpečí stimuláciu lymfatických ciev.
Lymfodrenáž je určená na liečbu lymfedému, opuchov a zároveň je účinnou prevenciou proti mnohým ochoreniam. Odporúča sa, ak v zamestnaní dlho stojíte alebo sedíte a preto Váš lymfatický systém nemôže dostatočne dobre pracovať. Prístrojová lymfodrenáž zlepšuje a obnovuje obeh lymfy v tele. Je pre Vás mimoriadne vhodná, ak potrebujete oddych a zároveň kvalitnú terapiu s blahodárnymi účinkami na organizmus. Túto jedinečnú terapiu si môžete dopriať v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave.
Lymfatický systém sa skladá z lymfy, lymfatických ciev, lymfatických uzlín a lymfatických orgánov. Tento systém však nemá žiadny pohon, či pumpu a je poháňaný viac-menej len pomocou svalov a dýchania pod tlakom. Pri dnešnom spôsobe života (sedavé zamestnanie, málo pohybu) lymfatický systém často trpí a nefunguje správne. Lymfatický systém je hlavným imunitným a detoxikačným nástrojom ľudského organizmu.
 
Terapia vhodná pri:
- liečbe lymfedému
- pocite ťažkých nôh
- problémoch s kŕčovými žilami a pri žilových nedostatkoch
- opuchoch dolných končatín a opuchoch na tele (vačky pod očami, dvojitá brada, opuchy prstov)
- nízkej obranyschopnosti organizmu
- prevencii a zmiernení celulitídy
- celkovej relaxácii a regenerácii
- podpore a urýchlení rekonvalescencie
- prevencii bolesti svalov a chrbta
- prevencia migrén a bolestiach hlavy
- detoxikácii organizmu
- zlepšuje kvalitu pokožky
- artróze

Terapiu neodporúčame pri:
- nádorových a žilových ochoreniach
- horúčkových stavoch
- hypertenzii
- astme
- zvýšenej funkcii štítnej žľazy
- poruchách látkovej výmeny
 
Trvanie terapie: 45 minút
Cena: 25 Eur