Kinesio Taping

Kinesio Taping je terapeutická metóda, ktorá vznikla v 70-tich rokoch v Japonsku. Jej autorom je Dr. Kenzo Kase, známy chiropraxiou a akupunktúrou. Túto terapiu Vám aplikujeme v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave. Pri tejto metóde aplikuje terapeut unikátnu elastickú bavlnenú pásku na postihnuté miesto. Podľa umiestnenia a natiahnutia tejpu môže mať funkciu podporujúcu kĺbovú stabilitu, uvoľňuje preťažené svaly a aktivuje oslabené svaly. V prípade opuchov používame na ich rýchlejšie odstránenie lymfotape. Terapiou sa zlepšuje funkcia tkaniva a fyziologický systém tela. Môže byť aplikovaná aj medzi jednotlivými terapiami na predĺženie terapeutického účinku liečby. Účinná je tiež kombinácia tejto terapie s manuálnymi technikami, masážami, bankovaním, cvičením, či prístrojovou terapiou ako je elektroliečba, ultrazvuk, laseroterapia, megnetoterapia, lymfodrenáž a iné. Spôsob liečby je založený na telu vlastných reparačných procesoch.
Liečba sa dá aplikovať v akomkoľvek štádiu ochorenia: akútnom, post-akútnom, či chronickom. Tiež je účinná ako prevencia poranení, podporuje liečbu ochorení pohybového aparátu a znižuje bolesť.
Tejpovanie je vhodné pre všetky cieľové skupiny: muži,  ženy (aj tehotné), športovcov, deti (v akomkoľvek veku), seniorov, ... či už máte sedavé zamestnanie, alebo ste pri práci v pohybe. Odporúčame Vám vyskúšať aplikáciu Kinezio taping v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave.

Terapia vhodná pri:
- bolestiach svalov a šliach
- tenisovom lakti
- bolestiach chrbtice
- chybnom držaní tela
- nestabilite kĺbov, po úrazoch
- syndróme karpálneho tunela
- regulácií lymfatického systému
- zmrznutom ramene
- jazvách
- spasticite
 
Terapiu neodporúčame pri:
- otvorených  ranách
- alergii na lepidlo

Trvanie terapie: závisí od miesta ošetrenia
Cena: 8 Eur