Manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenáž sa delí na manuálnu lymfodrenážnu masáž a prístrojovú kompresívnu masáž. Manuálna lymfodrenáž sa vykonáva malým tlakom na pokožku bez olejov a emulzií.
Aplikáciou manuálnej lymfodrenáže celého tela je možné zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, uvoľniť dýchacie cesty, obnoviť a posilniť celý lymfatický systém, detoxikovať organizmus a tiež sa po tejto masáži lepšie hoja pooperačné rany. Pomáha z tela vyplaviť toxické látky, ktoré sú pre organizmus škodlivé.  Dôležitým aspektom lymfodrenáže je rýchlejší pohyb lymfy v oblasti lymfatických uzlín, podpora látkovej výmeny a imunitného systému organizmu. Manuálna lymfordenáž je v súčasnej dobe využívaná aj na kozmetické účely. Výrazne pomáha pri odstraňovaní celulitídy, k zlepšeniu metabolizmu a zlepšeniu fyzickej kondície, čo môže viesť k poklesu hmotnosti.
 
Túto jedinečnú masáž ponúka AMBIO Rehabilitačné centrum v Bratislave. Pri zdravotných problémoch je vhodné ju absolvovať 1x za mesiac. Pred masážou je potrebné vypiť 3 dl čistej vody a po masáži zvýšiť príjem tekutín niekoľko dní.
 
Manuálna kozmetická lymfodrenáž napomáha omladeniu pleti, odstraňuje opuchy, vrásky, jazvy. Má analgetické, spazmolytické a sedatívne účinky, čím pozitívne pôsobí pri bolestiach hlavy každého pôvodu a znižuje výskyt migrény.
 
Čiastková manuálna lymfodrenáž je určená hlavne pre onkologických klientov pri opuchoch, pre klientov po úrazoch z dlhého sedenia atď. Na odstránenie celulitídy, detoxikáciu alebo na zlepšenie imunitného systému je čiastková lymfodrenáž veľmi málo efektívna.
 
Na zlepšenie účinku je odporúčaná kombinácia manuálnej a prístrojovej lymfodrenáže.

Terapia vhodná pri:
- unavených a ťažkých končatinách
- lymfedémoch
- ošetrení a zmiernení prejavov celulitídy
- estetickom formovaní postavy
- liečbe aknóznej pleti
- opuchoch tváre
- zápaloch dutín
- migrénach
- opuchoch po plastických operáciách
- zlepšení prekrvovania
- detoxikácii organizmu
 
Terapiu neodporúčame pri:
- neliečených malígnych ochoreniach
- akútnych bakteriálnych alebo vírusových ochoreniach
- opuchoch spôsobených ochorením obličiek a pečene
- srdcovom zlyhaní
- akútnom žilovom ochorení
- neošetrených kožných ochoreniach
- tehotenstve a menštruácii (relatívna kontraindikácia)
 
Trvanie terapie: 60 minút / 90 minút
Cena: 40 Eur / 50 Eur
 
Trvanie terapie - kozmetická lymfodrenáž tváre: 20 minút
Cena: 20 Eur