Cvičenie na vibračnej plošine

Vibračná plošina poskytuje terapiu, ktorou sa prenášajú vibrácie do svalov. Vibrácie je možné nastaviť prostredníctvom 60-tich programov od jemných až po silné a tiež určiť úroveň cvičenia. K cvičeniu je možné použiť rôzne pomôcky: bosu, overbally, therabandy a iné.
Pôsobením vibrácií sú svaly nútené reflexne sa sťahovať. Počas terapie sa svaly stiahnu 30 až 50 krát za sekundu. Tým je cvičenie na plošine efektívne, rôznorodé a podstatne rýchlejšie.
Na vibračnej plošine je možné cvičiť bežné jednoduché cviky ako sú kliky, drepy, sklápačky a iné. Terapia umožňuje aj naťahovanie jednotlivých častí tela a to výdržou v jednej pozícii, pričom je doporučené v cviku zotrvať cca 30,45 - 60 sekúnd a až potom prejsť na iný cvik. Je možné zamerať sa na jednotlivé partie, alebo na celé telo.
Cvičenie na vibračnej plošiche je vhodné pre všetky vekové kategórie, všetky cieľové skupiny, ale aj pre vrcholových športovcov. Úroveň cvičenia určí terapeut AMBIO Rehabilitačného centra podľa individuálnych môžností a schopností klienta.
 
Terapia vhodná pri:
- zlepšení fyzickej kondície
- zvýšení ohybnosti a odolnosti
- posilnení pohybového aparátu a krvného obehu
- celulitíde, napomáha jej zániku
- tvarovaní a posilnení celého tela
 
Trvanie terapie: 25 minút / 50 minút
Cena: 20 Eur / 30 Eur
 
vibracna-plosina