Magnetoterapia

Magnetoterapia pôsobí v tele nízkofrekvenčným pulzným pólom, ktorý spôsobuje pozitívne zmeny, aktivity enzýmov a biochemických procesov. Terapia AMBIO Rehabilitačného centra v Bratislave, ktorá ovplyvňuje transport dôležitých látok medzi bunkami.
Ľudský organizmus je trvale vystavený pôsobeniu slabého zemského magnetického poľa. Pokusy využiť magnetické pole na liečenie siahajú hlboko do histórie. Až schopnosť generovať časovo premenlivé magnetické polia umožnili ich využitie na liečenie.
Premenlivé magnetické pole spôsobuje vznik indukovaného napätia vo vodivom prostredí. Pretože tkanivá ľudského organizmu sú vodivostne nehomogénne môžu nimi pri pôsobení premenlivého magnetického poľa pretekať slabé indukované prúdy. Tento efekt, spolu s vplyvom nízkofrekvenčného impulzného elektromagnetického poľa na aktivitu Ca iónov v medzibunkových priestoroch môže priaznivo ovplyvniť prenos energie v biomolekulárnom systéme.
Hlavné účinky magnetického poľa:
Analgetický - pôsobenie sa môže vysvetliť zvýšenou tvorbou endorfínov, protizápalovým a protiedémovým pôsobením a navodením myorelaxácie.
Vasodilatačný - vplyvom efluxu Ca iónov dochádza k uvoľneniu tonusu hladkej cievnej svaloviny. Ďalej dochádza k aktivácii na základe zvýšenej metabolickej aktivity buniek možno uvažovať o zvýšenej tvorbe prostacyklínov.
Protizápalový - je spôsobený schopnosťou magnetického poľa a slabých elektrických prúdov zvýšiť fagocytózu neutrofilov vrátane zvýšenej produkcie superoxicidu.
Myorelaxačný - je najčastejšie pozorovateľný pri paravertebrálnych kontraktúrach spolu s analgetickým efektom.
Zrýchlenie hojenia najmä kostí a tiež mäkkých tkanív - nešpecifické podráždenie cytoplazmatickej membrány aktivuje metabolický reťazec so zmenou pomeru Camp/Cgmp.
Magnetoterapia v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave Vám pomôže odstrániť viacero zdravotných problémov. Poraďte sa s našimi terapeutmi, pomôžu Vám zbaviť sa bolesti.

Terapia vhodná pri:
- migréne, bolestiach hlavy
- neuralgii
- detskej mozgovej obrne
- Parkinsonovej chorobe
- skleróze multiplex
- reume, artritíde, osteoporóze
- zlomeninách
- športových úrazoch, tenisovom lakti
 
Terapiu neodporúčame pri:
- gravidite
- kardiostimulátore
- tuberkulóze
- epilepsii
- nádorových ochoreniach
- 2 dni pred a 2 dni po menštruácii
 
Účinky:
- tlmí bolesť
- odstraňuje poruchy prekrvenia
- rozširuje cievy
- urýchľuje krvný obeh
- podporuje imunitný systém
- stimuluje látkovú výmenu
- regeneruje a masíruje hlboké tkanivá
- podporuje delenie buniek
- prečisťuje lymfatický systém
- myorelaxačný, analgetický, protiedémový účinok
 
Trvanie terapie: 30 minút
Cena: 10 Eur