Trakčná lavica

Autotrakčná lavica je známa ako rehabilitačná lavica alebo inverzný stôl. Je to pomôcka, ktorej účinky si môžete vyskúšať v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave. Bola vyvinutá pre preventívne a liečebné využitie pri bolestiach chrbtice. Dlhodobé jednostranné zaťažovanie v sede alebo v stoji je typické pre náš životný štýl. Dochádza tak k postupnému preťažovaniu a následne k poškodzovaniu preťažovaných častí tela. Najčastejšie sa vyskytuje preťaženie medzistavcových platničiek, preťaženie bedrových kĺbov, vnútorných orgánov alebo žilový obeh dolných končatín.
Tieto dôsledky môže odstrániť najprirodzenejší spôsob, ktorým je obrátená poloha tela. Trakčná lavica dokáže plynule pretočiť do pozície, kde hlava smeruje k zemi. V tejto pozícii dochádza k aktívnemu uvoľňovaniu svalového napätia, čo má pozitívny vplyv na celú stavbu tela. Pri pravidelnom používaní dochádza k uvoľneniu zablokovaných častí chrbtice a uvoľnia sa aj dýchacie cesty.
Konštrukcia je vyrobená z odolného oceľového materiálu. Chrbtová časť je potiahnutá látkou, preto má klient pri cvičení svoj komfort. Nosnosť je 130 kg.
AMBIO Rehabilitačné centrum v Bratislave Vám ponúka pravidelnú terapiu na trakčnej lavici, ktorá uvoľní medzistavcové platničky, svalové napätie, blokády chrbtice a dýchacích ciest.

Terapia vhodná pri:
- uvoľnení bolesti chrbta
- bolestiach krku a krčnej chrbtice
- uvoľňovaní kĺbov dolných končatín
- opuchu nôh
 
Terapiu neodporúčame pri:
- gravidite
- poruchách krvného obehu, srdca
- zlomeninách

Učinky:
- ako prevencia a liečba bolestí chrbta
- na uvoľňovanie dýchacích ciest a svalového aparátu
- pri preťažení kĺbov, vnútorných orgánov
- na odľahčenie a uvoľnenie tlaku na medzistavcové platničky

Trvanie terapie: 20 minút
Cena: 15 Eur