Dornova metóda a Breussova masáž

Dornova metóda a Breussova masáž

Dornova metóda,  ktorú poskytujeme v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave je pomenovaná podľa jej autora Dietera Dorna. Hlavnou myšlienkou tejto metódy je, že sa naše svaly vždy riadia podľa pozície kĺbov a chrbtice. Ak tie nefungujú tak, ako majú, potom svaly pokladajú zlé držanie tela za správne a teda držia naše telo v zlej pozícii.

Jemná manuálna terapia Dornova metóda, ktorú čoraz častejšie využívame pri bolestiach chrbtice a kĺbov, pri rôznych poruchách spojených so zlým držaním tela, ako napríklad neplodnosť, psychické problémy a iné. Pomocou tejto metódy posunuté medzistavcové platničky a kĺby jemným tlakom palca, alebo celej ruky uvádzame do správnej polohy. Kontrolujeme a naprávame aj dĺžku dolných končatín, nakoľko je často príčinou vychýlenej panvy a tiež nesprávnej polohy stavcov.

Nepoužívame žiadne prudké a násilné pohyby, preto nedochádza k poškodeniu šliach, väzív alebo svalov. V porovnaní s inými metódami, naprávaním pri tejto metóde nesmieme prekročiť prah bolesti. Základným predpokladom úspechu je aktívna spolupráca klienta pri ošetrovaní. Väčšinou ide o kyvadlový pohyb opačnej ruky, alebo nohy podľa pokynov terapeuta.

Naprávanie stavcov a kĺbov samo osebe nestačí, pokiaľ ho nesprevádzajú aj samostatné cvičenia, ktoré stabilizujú novú pozíciu. K tomu, aby boli účinky trvalé, musíme odstrániť nesprávne pohybové návyky, ako napríklad prekladanie nohy cez nohu, nesprávna poloha v sede pri počítači, nesprávne zdvíhanie a nosenie bremien alebo nesprávne predkláňanie. Pri liečbe musíme prijímať veľké množstvo tekutín, aby sa telo stíhalo čistiť.

Nakoľko má veľká časť problémových pohybov psychickú príčinu, Dornovu metódu často kombinujeme s rôznymi energetickými terapiami a masážami. Najčastejšie využívame Breussovu masáž, ktorú Vám AMBIO Rehabilitačné centrum v Bratislave tiež ponúka.

Breussova masáž je energeticko-manuálna masáž, pomocou ktorej uvoľňujeme telesné aj psychické blokády. Masírujeme priamo chrbticu a povrchové svaly veľmi pomalými a jemnými hmatmi. Do pokožky pri chrbtici  vtierame ľubovníkový olej, ktorý zvyšuje hĺbkové uvoľnenie svalov a tak prispieva k regenerácii medzistavcových platničiek. Pri akútnych problémoch je to často jediná metóda, ktorú klient znesie.
Breussova masáž sa používa na uvoľnenie po ošetrení Dornovou metódou, ale aj ako príprava na toto ošetrenie.

Terapia vhodná pri:
  • bolestiach chrbta, krížov, bedrových kĺbov, kolien, tenisovom lakti
  • skolióze, lordóze, kyfóze, posunutej kostrči
  • rozdielnych dĺžkach dolných končatín
  • črevných ťažkostiach
  • kŕčových žilách
Terapiu neodporúčame pri:
  • osteoporóze
  • nádorových ochoreniach
  • gravidite
Trvanie vyšetrenia50 min
Cena55 Eur