Mäkké techniky

Mäkké techniky

Mäkké techniky – terapia, ktorú ponúkame v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave. Táto jedinečná metóda zabezpečí prekrvenie, uvoľnenie spaziem, odlepenie kože od svalov a svalov od fascií. Fascie sú spojivové tkanivá v tele, spájajúce jeho časti medzi sebou – je to väzivová blana, ktorá obklopuje každý sval. Ak je vo fascii chronické napätie, zahusťuje sa a teda tvrdne, čo spôsobuje bolesť.
Mäkkými technikami sa oddeľujú dve k sebe navzájom blízke vrstvy, ktoré sa vplyvom okolností voči sebe nepohybujú. Terapiu zmeriavame na uvoľňovanie krčnej chrbtice a zablokovaného chrbta v medzilopatkovej a bedrovej oblasti. Používa sa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev, na odstránenie napätia na tvári, hlave a dolných končatinách. Dokonca dokáže pomôcť aj pri chudnutí, nakoľko sa ňou odbúrava podkožný tuk, spolu s lokálnym dynamickým bankovaním.
Táto metóda sa vykonáva rolovaním a vyťahovaním kože. Na začiatku masáže kožu a svalový korzet ponaťahujeme tak, ako je to možné, prehnietia a tiež pripravia na samotnú terapiu. Uchopením kože do prstov masér vlnovitým spôsobom posúva vrstvy v určenom smere, čím dochádza k prekrveniu a súčasne i uvedomeniu si hraníc svojho tela, povzbudeniu lymfatického systému, vytvoreniu priestoru pre pohyb fascií a tiež svalov.
Nakoľko je to masáž, ktorú robíme nasucho, bez použitia oleja, je dôležitá príprava klienta. Koža má byť dostatočne prehnietená, poprípade predpripravená mäkkými gumenými bankami.
O tejto metóde hovoríme, že jej názov je zmätočný, nakoľko zvykne byť bolestivá. Nemusíte mať obavy. Fyzioterapeuti v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave vykonávajú mäkké techniky pomaly a šetrne, čo Vám odporúčame vyskúšať.

Terapia vhodná pri:

  • uvoľňovaní šliach, jaziev a spazmov
  • bolestiach chrbtice, kĺbov
  • skolióze

Terapiu neodporúčame pri:

  • vírusových a zápalových ochoreniach
  • nádorových ochoreniach
  • kŕčových žilách
Trvanie terapie25 min / 50 min
Cena40 Eur / 55 Eur