Športová masáž

Športová masáž

Športová masáž v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave Vás zbaví únavy a prispeje k regenerácii organizmu. Pri masáži využívame špeciálne usporiadané  hmaty, ktoré pripravia športovca po fyzickej, ale aj psychickej stránke na podanie maximálneho výkonu.

Športová masáž je druh klasickej masáže, nakoľko sa pri nej využívajú hmaty klasickej masáže, no ich poradie a intenzita sa prispôsobujú podľa cieľa masáže. Je vhodná pre ľudí s vyššou fyzickou námahou, dynamickejším životným štýlom a športovcov. Rovnako je jej aplikácia prospešná pred očakávanou fyzickou záťažou, ako napríklad dlhšia túra, ťažšie práce v záhrade, či okolo domu, …

Športová masáž je vysoko žiadaná u športovcov na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak terapeut pripravuje telo na športový výkon, využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Vďaka tomu, že sú hmaty viac dynamickejšie, sú svaly pripravené na vyššiu záťaž. Naopak, ak chce terapeut uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po náročnej fyzickej záťaži, využíva jemné relaxačné trenie. Hmaty sú vedené tonizačne – ukľudňujúco, sú vláčnejšie a účelne vedené k vyplaveniu prebytočných bielkovín kyseliny mliečnej, ktorá spôsobuje svalovicu a aj celkovo k odstráneniu únavy zo svalov ľudského tela. Väčšinou sa používajú masážne emulzie alebo liehové prípravky, tzv. športovky. Táto masáž umožňuje rýchlejšie zotavenie sa unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód. Tesne pred športovým výkonom sa vykonáva pohotovostná masáž. Táto môže mať dráždivý alebo upokojujúci charakter, podľa temperamentu športovca. Pri každom druhu športu sa masáž prispôsobuje špeciálnym potrebám.

Športová masáž v AMBIO Rehabilitačnom centre v Bratislave je výbornou voľbou z hľadiska prevencie, ako aj zvýšenia fyzickej kondície, uvoľnenia po záťaži, či regenerácie.

Vhodná pri:

  • stuhnutom svalstve
  • svalovej únave
Trvanie terapie25 min / 50 min
Cena40 Eur / 55 Eur