Cvičenie CORE

CORE v preklade znamená cvičenie na stred tela, ktoré sa skladá zo svalov v oblasti bedier, panvy, brucha a chrbtice. Svaly stredu tela sa zapájajú do každého pohybu, zodpovedajú za stabilizáciu trupu či pohybu, udržujú polohu a rovnováhu. Týmto tréningom posilňujeme stred tela, kde sú iniciované všetky pohyby a je tu ťažisko tela. Pevný CORE je dôležitý nielen pre zvládnutie dynamických pohybov, ale aj statických. Podporuje silové schopnosti organizmu. Správnym cvičením dochádza k odstráneniu bolesti a svalových dysbalancií.
Počas tréningu sa využívajú statické aj dynamické cvičenia pri výdrži 20-60 sekúnd, kedy sa zapájajú hĺbkové svaly. Pri cvičení využívame rôzne pomôcky ako sú fit lopta, bosu, TRX, expendery, valce, overbally, propriofoot a iné.
Táto terapia je vhodná pre všetky vekové kategórie a jej intenzitu určí terapeut AMBIO Rehabilitačného centra individuálne podľa problému. Taktiež je dôležité zvážiť kondíciu, či ide o rekreačného športovca, alebo športovca na vrcholovej úrovni. Cviky je možné aplikovať aj bez pomôcok, pričom sa postupuje od základných a tempo aj nároky sa pomaly zvyšujú.
 
Terapia vhodná pri:
- prevencii
- svalových dysbalanciách
- skolióze
- pooperačných stavoch (koleno, členok, bedra, zápästie, lakeť)
- hernii disku (vysunutých platničkách)
- stavoch po úrazoch
 
Terapiu neodporúčame:
- v tehotenstve
- počas choroby (horúčky, zápaly)
 
Trvanie terapie: 25 minút / 50 minút
Cena: 20 Eur / 30 Eur

cvicenie-CORE